Co robimy w przedszkolu?

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU JĘZYKOWYM HAPPY KIDS

Nauczyciele organizują zajęcia rozwijające rozwój dziecka, wykorzystując do tego każdą sytuację i moment pobytu dziecka w przedszkolu, uwzglądniając typowe dla tego wieku potrzeby rozwojowe, wykorzystując dobrze zorganizowaną zabawę zarówno w budynku, jak i poza nim, na placu zabaw czy podczas wycieczki. Organizacja zabawy, nauki i wypoczynku
w przedszkolu oparta jest na rytmie dnia, czyli powtarzających się systematycznie fazach, które pozwalają dziecku na stopniowe zrozumienie pojęcia czasu i organizacji oraz dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju, zapewniając mu zdrowy rozwój. Oto jak wygląda nasz dzień w HAPPY KIDS:

6:00 – 7:40

• Schodzenie się dzieci, inicjowanie rozmów indywidualnych z dziećmi, zajęcia opiekuńcze gry, zabawy i zajęcia dowolne według pomysłów dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela, (w zależności od godzin pracy oddziału – w grupach połączonych).
  • Swobodna zabawa według zainteresowań, stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci o charakterze indywidualnym lub w zespołach, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, rozwijające uwagę i myślenie, wyzwalające aktywność twórczą i ekspresję.
  • Zabawy integrujące, kształtowanie umiejętności społecznych dzieci, zgodne funkcjonowanie w zabawie.
  • Działania wspomagające rozwój dziecka indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem zdolnym.

7:40-8:00

• Zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne.
  • Przygotowanie do śniadania - czynności higieniczne, porządkowe i samoobsługowe w łazience.

8:00-8:30

• Śniadanie – kształtowanie nawyków higienicznych i kulturalnych.

8:30 – 11:30

• Czynności higieniczne po śniadaniu, mycie zębów.
  • Zajęcia dydaktyczne realizowane według założeń podstawy programowej oraz przyjętego programu wychowania przedszkolnego.
  • Swobodne zabawy organizowane w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo – ogrodnicze. Zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci z wykorzystaniem zabawek ogrodowych i sprzętu ogrodowego. Gry i zabawy ruchowe w sali w przypadku złych warunków atmosferycznych.
  • Gry sportowe i ćwiczenia kształtujące postawę dziecka. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci, zabawy w kącikach tematycznych.
  • Czynności higieniczno – porządkowe przygotowujące do posiłku.

11:30-12:00

• Obiad – nabywanie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami, kulturalne spożywanie posiłku.

12:00 – 14:00

• (Młodsze dzieci) Leżakowanie, relaks, słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej – wyciszenie. Przygotowanie do podwieczorku.

12:00 - 12:30

• (Starsze dzieci) Relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub z nagrań, muzyki relaksacyjnej, muzyki poważnej.

12:30 – 14:00

• Swobodna zabawa dzieci w sali, zabawy tematyczne, konstrukcyjne, techniczne.
  • Praca indywidualna i grupowa z dziećmi, zajęcia rozwijające i stymulujące wszechstronny rozwój dziecka, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy przy niewielkim udziale nauczyciela.
  • Zabawy badawcze, gry i zabawy ruchowe, integracyjne.
  • Zabawy ruchowe w sali lub ogrodzie przedszkolnym, zajęcia dodatkowe.
  • Czynności przygotowawcze do podwieczorku.

14:00-14:30

• Podwieczorek – doskonalenie umiejętności samodzielnego estetycznego spożywania posiłków.

14:30-17:00

• Zabawy inspirowane przez dzieci, tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających indywidualne cechy, zdolności i zainteresowania.
  • Zajęcia dodatkowe.
  • Zabawy ruchowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy indywidualne. Zabawy badawcze.
  • Pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Obserwacje przyrodnicze. Praca w kąciku przyrody.
  • Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, prace porządkowe, rozchodzenie się dzieci.

Niepubliczne Przedszkole
Językowe Happy Kids

ul. Słoneczna 1,
97-300 Piotrków Trybunalski